Yeni TeknolojilerSAP ERPSAP SCMSAP IBPSAP FioriSAP Destek Merkezi

SAP Fiori

Abap / Fiori Uygulama Geliştirme

Günümüzde kullanıcı deneyimine yeni bir yaklaşım getiren mobil uygulamalar, iş süreçlerinin zamandan ve mekândan bağımsız olarak yönetilebilmesini sağlayan avantajları beraberinde getiriyor. SAP Fiori, SAP ile yönetilen iş süreçlerinde, özellikle üst yönetim kademesinde aynı avantajları yakalayabilmenize yardımcı oluyor. Onay süreçleri, SAP Fiori üzerinde ve tamamen kurumunuza özel arayüz tasarımları ile hız kazanıyor.

SAP kullanan kurumlara özel, platform bağımsız yeni uygulama geliştirme platformu SAP Fiori, SAP’nin kullanıcı arayüzlerini ve yönetimsel fonksiyonlarını kullanıcı deneyimi (UX) açısından bir üst seviyeye taşıyabilmenize olanak tanıyor. SAT ve SAS, masraf ve seyahat gibi yönetim onayı gerektiren tüm süreçleri günümüzün UX alışkanlıklarına uygun hale getirmek SAP Fiori ile artık çok daha kolay...

500’den fazla hazır uygulama

Platform bağımsız bir geliştirme ortamı sunan SAP Fiori, kurumunuzun kendine özgü ve standart SAP ekranlarına kavuşmasını sağlıyor. Mobil cihazlar başta olmak üzere HTML5 tabanlı tüm internet tarayıcılar üzerinde sorunsuz SAP erişimi vaat eden SAP Fiori, kendi uygulamalarınızı kolayca tasarlayabilmeniz için 500’ün üzerinde referans uygulama sunuyor. Bu hazır uygulamalardan birini seçerek veya uygulama geliştirmeyi kolaylaştıran tasarım kılavuzlarından yararlanarak kendi SAP ekranlarınızı hızla tasarlayabilirisiniz.

Lisans ücreti yok
IT altyapısında SAP çalışan kurumların kendine özgü yönetim arayüzlerini oluşturabilmeleri (arayüz tasarımı) için tasarlanan SAP Fiori platformu, daha önceki SAP Syclo’dan farklı olarak istemci başına lisans ücreti gerektirmiyor. SAP Fiori’nin kurulumunun yapılabilmesi için yalnızca SAP’nin 7.31 ve 7.40 sürümlerine sahip olmak yeterli... SAP 7.31’den daha eski sürümlere sahip kurumlar için gerekli olan yükseltme (upgrade) hizmeti ise yine S4C'nin deneyimli SAP ekibi tarafından sunuluyor.

Tasarım kılavuzları

SAP Fiori platformu üzerinde kurumların daha yaratıcı olabilmesini ve ihtiyaç duydukları yönetim ekranlarını hızla oluşturabilmelerini sağlayan tasarım kılavuzları (SAP Fiori Design Guidelines); seçilmiş şablonlar, uygulama öğeleri, bağlantılar ve kontroller ile uygulama geliştirme süreçlerini kısaltıyor. SAP Fiori platformu üzerinde, daha az zaman ve efor harcayarak kurumunuza özel uygulamaları hızla geliştirebilirsiniz.

SAP HANA entegrasyonu
Büyük miktardaki verinin anlık olarak işlenebilmesini sağlayan ‘in-memory’ teknolojili SAP HANA platformunun SAP Fiori ile entegre edilebilmesi, bugüne kadar bu platformda sunulan yönetimsel kullanıcı deneyimini (UX) geliştiriyor. SAP Business Suite uygulamaları gibi çözümler, SAP Fiori sayesinde tüm iş süreçlerinde kişiselleştirilmiş ve ‘rol temelli’ (role-based) kullanıcı deneyimi sunuyor. SAP Fiori ile gerçek zamanlı kullanıcı deneyimi birden fazla cihaza (mobil ve masaüstü platformlar) yayılıyor.